גולשים באיטליה

גולשים באיטליה

 סקי באיטליה? לרובנו ארץ המגף, ממציאת הפיצה וזוללת הפסטה, מתקשרת יותר לתרבות ולאוכל, אבל לא כך הדבר. גם סקי והרבה גלישה יש באיטליה. כול אותן עיירות נפלאות שמוקמו בראשי ההרים בגובה רב והופכות כול חורף לאתרי סקי מלהיבים. אזורי הסקי האיטלקיים מתרכזים בעיקר בדולומיטים ובאלפים שנמצאים בצפון מערב איטליה על הגבול עם שוויץ וצרפת. האיטלקים פיתחו מאד את ספורט החורף, בשנים האחרונות ואף הוסיפו עליו כיד הדמיון האיטלקי המפותח, אופנת חורף אקזוטית, ביגוד סקי מהיפים ביותר, מסלולי סקי מפותחים, ולכול סוגי הסקיירים וחובבי הסנובורד, שיעורי סקי בכל אתרי הסקי, מעליות סקי נוחות לרווחת הגולשים, ומסועים לילדים.
אחדים מההרים הגבוהים באירופה ניתן למצוא באיטליה כמו למשל את ה"מונט ביאנקו" ב"קורמאיר". הסקי כה מפותח באיטליה שגם אולימפיאדת החורף 2006 נערכה באתר ססטרייר -פיאמונטה הידוע. אתרים מעולים לגלישה ולבילוי, שוקקי חיים כמו שרק האיטלקים יודעים לעשות, אוכל ויין איטלקי משובח, מלונות מעולים מלווים בספא מפנק. בקיצור – חופשות סקי מהממות שהן שילוב של עם שמח שיודע איך לחיות את החיים הטובים יחד עם אתרי סקי מדהימים, עם אפרה סקי שהאיטלקים דרגו לדרגת אומנות מקומית ממקמים את איטליה בראש הסולם של ענף הספורט הזה.
OLYMPUS DIGITAL CAMERAמהאלפים והרי הדולומיטים בצפון ועד הר האטנה בסיציליה, איטליה מציעה אתרי סקי וספורט חורף.
פיאמונטה -ססטרייר – המקום שבו נערכה אולימפיאדת החורף של 2006, בצפון המדינה, מציעה לגולשים מסלולים שבהם התחרו באולימפיאדה. האזור משופע באתרים ואפשרויות ספורט חורף מגוונות. למתחילים ולמתקדמים קיימים 53 אתרים ו- 1300 ק"מ של מסלולים עם הרבה עם הרבה מסעדות השוכנות על ההרים ומציעות מכל טוב.
צ'ארויניה – מועדון הסקי של הקלאב מד. האתר ממוקם לרגלי המטרהורן, הגבול השוויצרי והאתר בזארמט שבשוויץ. אתר בגובה 2050 ובעל מסלול של 20 ק"מ, אחד המסלולים הארוכים ביותר בעולם. בגלל הגובה השלג נמצא שם כמעט כול השנה ומאפשר גלישה לאורך חודשים רבים. במיוחד בקצוות עונת הסקי כמו דצמבר ואפריל. מהמקום אפשר לערוך טיולים בסביבה או לבלות באחת ממבחר המסעדות האיכותיות, לגשת להחלקה על קרח או אפילו לקזינו המקומי. גלישה איכותית כמו בשוויץ במחירי איטליה. DSC_0037
קורמאיר – בצד השני של המונט בלאן ושמוני בצרפת נמצא האתר האיטלקי, כפר אלפיני טיפוסי בנוף נפלא ובמיקום אידיאלי. אחד מאתרי הסקי הטובים של איטליה. בגובה 1224 מטר ובמרחק 153 ק"מ מטורינו. האתר מחלק את הפסגה הגבוהה באירופה מעל 4000 מטר, יחד עם שמוני הצרפתי. 16 מעליות ומסלולי סקי מתקדמים לגלישה כמעט כול השנה, ובילויי קיץ לכול המשפחה.
הדולומיטים – ליד הגבול האוסטרי, בהרי הדולומיטים, נמצאים אתרים איטלקיים מעולים. האתרים נותנים מענה לגולשי כול הרמות כולל מתחילים ואפשרות גלישה גם באביב. אורטיסיי הוא אתר מעולה לקרוס קאונטרי והאתרים "קורטינה דאמפצו" ו"סלווה די ואל-גרדנה" הם מהידועים ביותר.
ובאם זה לה מספיק למשהו הר ישנם עוד הרבה אתרים נוספים ואיכותיים לא פחות כמו: בורמיו, ליוויניו, מדונה די קמפיליו, וקורווארה.

פורסם: 29 במאי 2014 || משויך ל: אירופה | יעדים | סקי וסנואובורד |