מוזיקה יוונית …

מוזיקה יוונית …

אמנם עבר זמן רב מאז הראתה יוון לעולם את כוחה בהפקת הענק של האולימפיאדה ורחובות אתונה חזרו למסלולם ואיתם גם אתרי הבילוי והמוזיקה. בפתיחת אירועי האולימפיאדה ובמיוחד בסופם קבלנו מעט ממה שיכולה יוון לספק באיכויות המוזיקה שלה, איכויות הזמרים, סגנונות השירה והלחנים משפיעים על כל אחד שמאוהב בסגנון המוזיקאלי היווני אפילו אם אינו מבין את השפה. בעונת החורף ועד מאי מגיעים מיטב זמרי וזמרות יוון לאתונה ומופיעים כל סוף שבוע באחד ממועדוני המוזיקה הגדולים שבעיר, האווירה יחד עם המופע הינו דבר ייחודי, זה אינו מופע בתיאטרון אלא בשיתוף מלא של הקהל אשר מגיע למועדון לארוחת ערב ומשקאות חריפים הנלגמים כמים וכמובן מופע מדהים ומרגש. הזמרים מתחילים את הערב הארוך והמגוון בסביבות השעה 11 בלילה ומסיימים עם בוקר והקהל שאגב יקום בבוקר לעמל יומו אינו מתעייף, כל כולו בתוך השירים, על הכיסאות והשולחנות, מגשי פרחי הציפורן הלבנים עוטפים את הזמרים והאווירה מרקיעה שחקים.

זימרה… יאסו…

glikeria 4 and the singers

 בימים אלו ניתן ליהנות בהרבה ממקומות השירה באתונה אך העיקריים שבהם הם מועדון "ספנדונס" בו מופיעה גליקריה המוכרת והחביבה עלינו במיוחד, יחד איתה מופיעים גם קוסטס מקדונס המופלא המוכר מאד ביוון, מלינה קנה הנפלאה וגרסימוס אנדריאטוס, ארבעת אלו הנחשבים ביוון למיצגי הזמר היווני וכרביעייה נתנו את כל כולם לאחד המופעים הטובים בעונה זו. הם מופיעים יחדיו , כל אחד לחוד ובשילובים שונים. את ההופעה העמיד אחד מחביבי הקהל היווני אירוקליס מיכאילידיס ובין נגני הבוזוקי נמצא את יורגוס רוקס, אריס קוקוס ואחרים.

kana 3 shadow

haris 9

במועדון ה"ווקס" מופיעה אלקיסטיס פרוטופסלטי זמרת בעלת קול חודר ותזזיתי בהופעה קופצנית במיוחד ואיתה הזמרת הותיקה דימיטרה גלאני.

 חריס אלקסיו האגדית…protopsalti  1

במועדון ה"ווטניקוס"  מופיעה חריס אלקסיו האגדית, המדהימה את הקהל בקולה החם והמלהיב, יחד איתה מופיעה גם אלפטריה ארבניטאקי אשר גם היא הופיעה בסיום המשחקים האולימפיים.

אז לכל חובבי איכות המוזיקה היוונית אל תהססו.

glikeria 15

 

פורסם: 9 באפריל 2014 || משויך ל: אירופה | יעדים | יעדים נבחרים | תרבות בעולם |