"סקי אין סקי אווט" – צרפת

"סקי אין סקי אווט" – צרפת

בתלבושת סקי ומגלשיים אל ארוחת הבוקר במלון אל מול ההר הבוהק בלובנו, ריח הקרואסון והבאגט הטרי מהול בארומת הקפה – זו הדרך הצרפתית לפתוח את היום. האמת היא שזו דרך מצוינת, לא רק תוך כדי שיטוט ברחובות פריז, אלא גם לפני יציאה לגלישת סקי או טיול רגלי באזוריה היפים של צרפת. זוהי, ללא כול ספק, המדינה המזוהה ביותר עם סקי מודרני, אקסטרימי והגדול ביותר.
DSC_0072צרפת היא המדינה שבה בחרו קודם את אזור הסקי ורק א"כ פיתחו בו את כל הדרוש לגלישה. וכול זה קרה בשנות ה- 60, עם התרחבות ספורט החורף. לאחר סיור מוטס מעל ההרים, החליטו בצרפת איפה הכי כדאי לבנות מסלולי גלישה אטרקטיביים לפי תנאי השלג ומזג האוויר, תנאיו הגיאוגרפים של ההר שיהיה הכי טוב לגולש, ושם הקימו את האתרים, מה שהוביל למושג "סקי אין סקי אווט" במובן המוחשי ביותר, הווה אומר מתלבשים בחדר וגולשים למסלולים ישר מהמלון. דוגמה טובה לכך נוכל לקבל באתר לה פלאנג' שם כמעט מכל דירה או מלון גולשים יחד עם הילדים ישר למסלול.
"שלושת העמקים" הם דוגמה מצוינת. הם כוללים את האתרים של קורשוול, מריבל, ואל טורנס ולה מנייר, הכול ביחד מוביל לכ- 600 ק"מ של פסגות נישאות. "קורשוול" שנמצאת באזור סוואה ליד איטליה נחשבת לאזור היוקרתי ביותר לסקי באירופה ויש האומרים אפילו בעולם. הסקי במקום נחשב לטוב ביותר. השילוב של המסלולים, הטבע והמדרונות הגדולים העניקו לאזור את האיכויות הרבות. את קורשוול מחלקים לפי רמות הגובה שבו ל- 1150, 1300, 1550 מטר, ויש גם את האזור הגבוה יותר של 1850מטר, הכול מקושר במערכת מעליות איכותית.
בצרפת עוברות שתי שרשראות הרים מרכזיות, הפירנאים והאלפים. אתרי הסקי מפוזרים בהם כמו גם הקרחונים שמאפשרים גלישה גם בקיץ. אתרי הסקי מרובים ומגוונים. נמצא אתרים ענקיים כמו ב"פליין" או לחילופין אתרים נעימים ומסורתיים כמו ב"שאטל". כמו האתרים כך גם המעליות מגוונות – מכיסאות – מעלית עתיקים ועד למעליות מודרניות, המיטב הטכנולוגי המהיר שמעלה את הגולש לפסגה בזריזות רבה. DSC_0032
מבחר ענק של סוגי גלישה, נוף ואזורי הרים מחכה לנו הגולשים בצרפת, אם זה באזור הפירנאים, המסיף סנטרל, או האלפים הצרפתיים באזור סבוי, כול מקום שנבחר הוא חגיגה. גובה הפסגות נע בין 2500 ל – 3000 מטר של אזורי גלישה איכותיים ובטוחים המתאימים לכול רמת גלישה. היינו וגלשנו באזור הידוע ואל – ד'יזר אך יש עוד רבים אחרים טובים ומהנים. אזורי הסקי הצרפתיים הם שילוב של ספורט לבן ומהנה, פינוק ואיכות, רגיעה וכמובן אפשרות לטעום מכול האוכל הצרפתי הידוע באיכותו הרבה. הצרפתים הם אלו שהמציאו את שיטת הניקוד של מישלין וגומיו וכמובן שלאחר שטועמים את מאכליהם מבינים בדיוק למה. כול אזור מתהדר במסעדות מיוחדות בסיסיות אך גם מפוארות, רק צריך לבחור. כול אתר סקי מציע את המיטב ואכן, לאכול ארוחת גורמה בשמוני אל מול המונט-בלאן המתנשא לגובה של 4810 היא חוויה אדירה. בסיום יום גלישה מסיבי גולשים ישר לבר הקרוב ומתחילים את ה"אפרה סקי" – אותו מונח שהמציאו הצרפתים כדי לתת מענה לבילוי שאחרי הסקי. ברים, מועדונים או דיסקו נמצאים בכול אתר ואתר ויודעים לתת תמורה מעולה והנאה מלאה, והתרווחות באחת מבריכות הספא עם כוס שמפניה ביד משלימות את חווית החופשה בצרפת.
כמו שאמרנו אתרי צרפת גדולים ומגוונים וכול גולש וגולש, אם במגלשי סקי או סנובורד או קרוס קאונטרי, יוכל למצוא את שחשקה נפשו,
DSCN0258 אתריה הידועים של צרפת הם: ואל ד'יזר, טיניה, קורשוול, ואל טורן,אבוריאז, שאמוני, מג'ב, לזארק ולה פלניה אך יש עוד רבים קטנים יותר אך טובים.

פורסם: 2 ביוני 2014 || משויך ל: אירופה | יעדים | סקי וסנואובורד |