סקי בקרפטים… רומניה

סקי בקרפטים… רומניה

מזרח אירופה מתפתח כמו גם אתרי הגלישה שבו, גלשנו בבולגריה ואילו עכשיו הגיע זמן הביקור ברומניה…

mayerhofen 37"הרי קורונה"- כך נקראו הקרפטים ברומניה בימים קדומים. כיום הם קרפטים ומהווים בסיס נפלא לטיולים וכמובן לסקי. לאחר הרי האלפים מהווים הרי הקרפטים את שרשרת ההרים השנייה בגודלה באירופה. חלוקה משנית מחלקת את שרשרת ההרים לשלוש – האוריינטלית בצפון מערב, הדרומית הנקראת לעיתים האלפים הטרנסילבאנים ומגיעה לגובה של כ- 2500 מטר והחגורה השלישית האוסידנטאל שנמצאת במערב המדינה בין הדנובה לנהר הסומש, אזור קרסטי משופע במערות.
אזורי ספורט החורף, אתרי הסקי והגלישה וכול מה שקשור בבילוי חורף הנמצאים בפוינה ברשוב, סיניה, פרדיל, ועוד רבים אחרים, נותנים לנו הגולשים אפשרות לבחור וליהנות. לכולם תשתית טובה, מלונות, וילות או בתי עץ שוויצרים – "השלה". מעליות או כסאות סקי מעלים את הגולשים לגובה שנע בין 800 ל- 2000 מטר לגלישה נעימה, כיאה לכול רמת גולש. האזורים הטובים והידועים של פרחובה באתריה הרבים כמו פוינה ברשוב אזוגה וסיניה מביאים גולשים מכול העולם. אוהבי ספורט החורף מגיעים לא רק לגלישה אלא גם לטיפוס, כשהמרכז בבושטני מספק אתגר לכול הספורטאים ובמחירים נוחים יותר מאשר מערב אירופה.
mayerhofen 21בכול האתרים תמצאו מסלולי סקי טובים, אפשרות לשיעורי סקי, לגלישת סנובורד, רכבלים ומעליות ברמה טובה, מלונות משולבי ספא ופינוק, הרבה אקשן, אקסטרים משולבים בכיף ובבילויי אפרה סקי עם הרבה שנפס ובקיצור חופשה על המסלולים.
פוינה ברשוב – אתר סקי זה נמצא 167 ק"מ מצפון לבוקרסט בגובה של 1030 מטר לרגלי הרי פוסטאבארו. אתר גדול ומודרני הכולל גם זירת החלקה, רכיבת סוסים,שתי מקפצות סקי בגובה 80 מטר, 12 מסלולי סלאלום וסוגי ספורט נוספים. מסעדות מרובות ובהן מטעמים מקומיים נמצאות באזור והעיר ברשוב היא רק 13 ק"מ משם. mayerhofen 36
פרדיל – האתר שיושב בגובה 1060 בין הרי"בוסגי ל"באיולוי" ממוקם ליד פראחובה וטימיש מספק 100 ימי שלג רצופים ללא צורך בשלג מלאכותי. המסלולים טובים ומסלול ה"קלאבוסט" מואר ומהווה אטרקציה לגולשים מכול אירופה. מלונות, וילות ומסעדות מספקות לאתר את כול הדרוש להנאה מחופשת סקי.
סינאיה – או בכינויה פנינת הקרפטים היא אזור גיאוגראפי מדהים ביופיו לרגלי הרי פורניקה ופיאטרה.
האזור אינו גבוה במיוחד, כ- 797 עד 971 מטר, אך ידוע מאד בזכות האוויר האיכותי שלו. קארל הראשון בחר את האזור למגורי הקיץ של משפחת המלוכה, ובנה את טירת פאלאש ב- 1875. מלבד סקי האזור ידוע בזכות הארכיטקטורה והאתרים ההיסטוריים שלו.
נאמר שלכול גולש בכול רמה יש מקום, רק צריך לבחור.

פורסם: 6 ביוני 2014 || משויך ל: אירופה | יעדים | סקי וסנואובורד |