חיפה והמשפחה

חיפה והמשפחה

איך אומרים בחיפאית חוף יפה???

לאנשי חיפה או לכל מי שהצטרף אלינו ידוע שמילים מסוימות בחיפה נאמרות בשפה שלנו, למשל סוכריות הם בונבונים וגולות הן בלורות וחוף יפה אומרים בחיפאית "חיפה" ויש הגורסים שמכאן שמה… אז זה הזמן להעמיס את כל המשפחה על הרכבים ולבוא ליהנות מהאטרקציות החדשות  שמציעה העיר. את היום כדאי מאד לפתוח בחוף הים הנפלא ביותר בארץ, פה בחיפה. קילומטרים ארוכים של חול לבן ויפה, ים פתוח כחול ונעים עם מעט שוברי גלים שלא מפריעים למתרחצים וטיילת ארוכה של כשני ק"מ לכל צד. לאחר שתטיילו ותיהנו ממנעמי הים אפשר להמשיך לפארק החדש בפאתי חיפה X פארק.

אקשןחיפה פארק 1

נכון שעיקר הריגוש מיועד ליותר צעירים, משהו שמתחיל בגיל 3, אבל האמת היא, שהוא יכול להתאים גם לבני 60 ומעלה.  זהו פארק המכיל בתוכו את מרב סוגי ספורט האקסטרים וכמו שאומרים מפעיליו, מבטיח חוויה אתגרית מתמשכת, ריגושים והתנסויות במתקנים שעוצבו ונבנו על פי החידושים והסטנדרטים הגבוהים ביותר. בפארק מתקנים ייחודיים המתאימים לכל גיל ורמה. מקצוענים וחובבים ימצאו בו את מה שחשקה נפשם: סקייט- פארק מקצועי הגדול בארץ, אומגת ענק 16 מטר גובה ו- 80 מטר אורך, מתחם פיינטבול (מלחמת צבע) הכולל שלושה מתחמי פעילות: ספורטיבי, צבאי ומתחם לילדים. פארק חבלים המחולק לילדים ולבוגרים, קיר טיפוס אולימפי הגדול בישראל הכולל מתקן סנפלינג, טרמפולינת בנג'י ובסופי בשבוע מתווספות אטרקציות נוספות בעיקר לילדים. כמובן שמקומם של המזון והשתייה לא נפקד. הפארק ממוקם במרכז הקונגרסים בכניסה לחיפה.

מוזיאונים

לאחר מיצוי ספורטיבי והוצאת אנרגיה נעבור לקצת תרבות, אומנות ומדע. על רוב המקומות כבר נכתב… מקדש הבהאים על גניו המקסימים והנופים הנשקפים ממנו, המושבה הגרמנית, המוזיאונים הייחודיים לעיר כבית דגון, בית האומנים ע"ש שאגאל, מוזיאון ההעפלה וחיל הים, המוזיאון הימי, מוזיאון הרכבת, המוזיאון הקטן והמרשים "טיקוטין" לאומנות יפנית מוזיאון המדע 2ובעיקר המוזיאון הלאומי למדע תכנון וטכנולוגיה, שהפך כבר שנים אחדות למרכז חדשני ומרתק לכל המשפחה. במקום במוזיאון למעלה מ- 250 מוצגים הניתנים להפעלה על ידי המבקרים ומאפשרים לצעירים לפתח הבנה תוך כדי משחק. במקום חדר חידה, חדר חיל אוויר, תעתועי ראיה ומחשבים.

גן החיות הלימודי

מקום נוסף שהוא חובה בחיפה והילדים לא יוותרו עליו בקלות הוא גן החיות ע"ש לואי אריאל גולדשמיט. גן החיות 3הגן, שהוא הגן הלימודי היחיד בארץ, שוקד על שימור המגוון הביולוגי לצד פיתוח עכשווי מתמיד. הגן חידש לאחרונה את פניו ומציע למבקרים מגוון גדול של בע"ח בתצוגות מודרניות, . הזוחליה שבגן מכילה את אחד מאוספי הזוחלים הגדולים בארץ, במתחם עופות המים, הדורסים והלמורים יכול הקהל לנוע בחופשיות בין החיות וסביבתן הטבעית.

ולסיום לא נשכח את פסטיבל הסרטים המתקיים כל חופשת סוכות, פסטיבל הצגות הילדים בפסח והחג של החגים בחודש דצמבר.

פורסם: 27 במאי 2014 || משויך ל: ישראל |