באנסקו בולגריה

באנסקו בולגריה

עד היום חובבי הסקי שבינינו נהגו לארוז את ציודם ולטוס אל ארצות הסקי המוכרות: אוסטריה, איטליה, צרפת ואפילו אנדורה, אך קיימת אפשרות נוספת טובה וזולה יותר לכול הגולשים המעוניינים.

באנסקו שבבולגריה BANSKO

האתר המתקדם והמפותח בבולגריה, החדיש והטוב ביותר מבין אתרי הסקי במזרח אירופה כולה. בבאנסקו תמצאו אתר המשלב סקי מלהיב, יחד עם חופשה מרגיעה ואפשרויות בילוי אטרקטיביות. השילוב הנפלא שבין תשתיות טובות לגלישה ואטרקציות רבות לבין טבע מרהיב, חיבוק ושירות חמים לכול אורח יוצרים את המקום הנפלא הזה.
תקציב אדיר הושקע על מנת להפוך את עיירת הסקי BANSKO לגולת הכותרת של הגולשים בבולגריה, 70 ק"מ של מסלולי סקי שהוכנו וצוידו כנדרש, 160 תותחי שלג הפזורים בכל האתר ויורים את הפודרה הלבנה והרכה יום ולילה נותנים לך, הגולש, את האפשרות לגלוש בין דצמבר לחודש מאי בהנאה רבה. 25 ק"מ של מעליות, גונדולה גדולה וכסאות יעלו את הגולשים למרומי ההר ולילדים אף הוסיפו 10 מסועים לרווחתם וכן עשרות בתי מלון חדישים שנבנו –כל אלה מעניקים הנאה מרבית מהסקי ומהשהייה במקום.
באנסקו ממוקמת בעמק לאורכו של נהר ה-Galzane ומקיפים אותה פסגות הרי ה Pirin -זוהי עיירה בולגרית טיפוסית, צעירה ומתחדשת, המשלבת ישן ומסורתי וגם חדש. ישנם בתים בני למעלה מ- 100 שנה, רחובות מרוצפי אבן ומגדל שעון בן 150 שנה. כל אלו הפכו את העיירה לאתר שימור עולמי. המסעדות המקומיות ה"מהנאס" מציעות אוכל בולגרי מסורתי לצד אוכל בינלאומי המקומיים ידועים בהכנסת האורחים החביבה שלהם. המקום מציע לגולשים "אפרה סקי" שמתרכז בקרבת הגונדולה ומזמין את הגולשים ליהנות באווירה תוססת של בארים, ודיסקוטקים.

DSC_0032

שדה תעופה קרוב: בסופיה הבירה, 160 ק"מ כ – 3 שעות נסיעה לאתר.
גובה העיירה: 936 מטר
תחום גובה הגלישה: 936 – 2600 מטר.
גובה תחנה עליונה: 2600 מ'
גובה תחנה תחתונה: 936 מטר.
אורך המסלולים: 70 ק"מ
מסלולים : כחולים: 10, אדומים,: 8, שחורים: 1.
קישור למפת המסלולים: http://www.banskoski.com/bansko_map_en.html
קישור לאתר: http://www.banskoski.com/
בורובץ
אתר הסקי העתיק ביותר הוא בורובץ שמסלוליו נפתחו בסביבות שנת 1896. כיום הוא האתר הגדול והמודרני ביותר בבולגריה. האתר, שגובהו 1390 מטר מעל פני הים, יושב על המורדות הצפוניים של המוסאלה שהוא חלק מהרי רילה, והפסגה הגבוהה נמצאת בגובה 2600 מטר. מזג האוויר נחשב בריא, נטול זיהום ונעים, החורף רגוע ולא דוקרני במיוחד, אך שלג לא חסר והוא מכסה את האתר מדצמבר ועד אפריל. האתר מקושר בדרך טובה של 12 ק"מ עם סאמוקוב, וסופיה נמצאת במרחק של רק 72 ק"מ.
האתר נעים ויפה ומשולב בהרמוניה עם הטבע שסובב אותו. יש בו. 45 ק"מ של מסלולים בדרגות קושי שונות שנמצאים ברובם בין העצים שבסביבה. באתר נערכות תחרויות סקי רבות ומסלול הביאטלון שלו הוא אחד הטובים באירופה. במקום בעצם שלושה אתרים איכותיים שבהם שוכנים בתי מלון מעולים, מסעדות טובות, מועדוני ריקודים וכמובן אזור קניות.
מלבד גלישת סקי רגילה אפשר לגלוש גם בלילה, לרחף בסנובורד, להתנסות בקפיצות או בקרוס קאונטרי לכול הרמות – מתחילים, בינוניים ומתקדמים. ואי אפשר ללא אפרה סקי. ברים, בתי קפה ודיסקו ואדי אלכוהול רבים יעבירו את הלילות (למי שלא גולש בלילה) בנעימות.

פורסם: 28 במאי 2014 || משויך ל: אירופה | סקי וסנואובורד |